עמית מן
עמית מן

OH AmitMan

כתב ידו של אדם יחודי ואין דומה לו. הוא משקף משהו מאישיותו, משהו ממנו. יצירת פונט (גופן) על שמו – תשאיר בעולמנו אות חיים ממנו.

מוזמנים להתנסות בגופן!

35 PT

כתב ידו של אדם יחודי ואין דומה לו. הוא משקף משהו מאישיותו, משהו ממנו. יצירת פונט (גופן) על שמו – תשאיר בעולמנו אות חיים ממנו.

עמית מן ז"ל

2002

עמית בת ה-22 גדלה בנתיבות. הייתה האחות הקטנה מבין חמש אחיות אוהבות למשפחה גדולה, נשית, אוהבת ועוטפת.

בין עמית לאבא היה קשר חזק ואהבה גדולה וכשעמית הייתה בת 12 וחצי אבינו נפטר ממחלת הסרטן לאחר שנים של ייסורים, באותו רגע עמית הבינה שמה שהיא רוצה לעשות זה להציל חיים וממש מגיל צעיר החלה להתנדב במד"א ולבלות שם שעות רבות, ובין לבין השקיעה בלימודים ותחזקה את התחביב הכי גדול שלה – שירה. היא שרה מבוקר עד לילה וניחנה בקול מלאכי וטהור.

בגיל 18 עמית התחילה קורס פרמדיקים דרך השירות הלאומי שאותו סיימה בהצטיינות, בהמשך אף הדריכה קורס כזה במרחב נגב והייתה המדריכה הצעירה ביותר במד"א. בשנה וחצי האחרונות עבדה, במקביל להיותה פרמדיקית במד"א נתיבות – גם פרמדיקית כוננית בקיבוץ בארי.

בשבת 7.10 עמית הייתה כוננית בקיבוץ, בבוקר התעוררה לקולות אזעקות ובומים חזקים ובלי לחשוב פעמיים לבשה מדים, לקחה תיק עזרה ראשונה עזבה את הממ"ד בדירתה ורצה להציל חיים במרפאת השיניים בקיבוץ.

כשבחרה בפעולה זו, למעשה וויתרה במודע על שתי הזדמנויות להציל את חייה. בן זוגה התחנן אליה בבוקר שתיסע עימו לנתיבות והיא סירבה. שהייה בממ״ד בדירתה היתה מצילה את חייה – לדירתה לא הגיעו.

במשך 7 שעות ארוכות עמית הצילה חיים במרפאה וגם כשנגמר לה כל הציוד הרפואי לא עזבה לרגע את הפצועים, הניחה בדים רכים מתחתם שיהיה להם נוח, ליטפה אותם והרגיעה. עד לשעה 14 שבה המחבלים מצליחים להרוג את חברי כיתת הכוננות שהגנו על המרפאה כשנגמרת להם התחמושת, והם נכנסים למרפאה ורוצחים את כולם (מלבד שלושה שהסתתרו והצליחו להינצל). עמית שנותרה אחרונה נפרדת מהמשפחה שלה בדקות האחרונות שלה ואף מנסה להציל את עצמה לאחר שקיבלה ירייה ברגל, היא לא מוותרת ועושה לעצמה ח.ע., אך המחבלים הארורים חזרו וירו בה למוות.

חייה של עמית הסתיימו אך שמה גבורתה ועוז ליבה ימשיכו להדהד לדורי דורות, היא תיזכר כמי שהקריבה את חייה כדי להציל אחרים.

מפת הגליפים בגופן

עוד גופנים

תמונה ליבי כהן מגורי
ליבי כהן-מגורי
65f96a3c7b7a1
אביה גנוט
IMG_0643
יעקב עוזרי
WhatsApp Image 2024-02-28 at 16.00.49
שיר חנה ג'ורג'י
65c8c9240cdca (1)
דור מנגדי
אוריה מש מורחב
אוריה מש
תמונתו של איתן פיש
איתן פיש
לילי-ורם-איתמרי
לילי ורם איתמרי
יעל לייבשור
יעל לייבושור
שחר פרידמן פרופיל
שחר פרידמן

לקבלת הגופן
מלאו את המייל שלכם כאן

עשיתם שימוש בגופן?
נשמח שתשלחו לנו!